Štěně od chovatele, aneb co byste měli zvědět a vědět

Po důkladném výběru vhodného plemene nastává další fáze, kterou je volba konkrétního chovatele, od kterého si štěně pořídíte. Vězte, že pořizovací cena není vždy zárukou dobré kvality chovu. Pokud nemáte dobrého chovatele již doporučeného a vyhlídnutého, můžete se informovat u poradce chovu, nebo si prostě vytipovat sami několik chovatelských stanic. Doporučuji prohlédnout si inzertní web www.psinaprodej.cz.

Dnes už to není problém a najdete tam vyčerpávající informace. Fotografie odchovů, výsledky výstav a závodů. Dobré stanice mají vyfocené i podmínky, ve kterých jsou psi ustájení. Stránky některých chovatelských stanic věnují prostor i psům, kteří už uhynuli. Řada z nich se svými páníčky onu chovatelskou stanici vlastně zakládala, takže alespoň malá vzpomínka jim právem náleží.

Vyberte si stanici, co vás oslovila, a navštivte ji osobně. Můžete si prohlédnout matku (v ideálním případě i otce) štěňat, podmínky, ve kterých žijí, v jakých budou vyrůstat atd. Osobní návštěvy mají také tu výhodu, že již předem můžete sbírat cenné rady a zkušenosti, které se později budou hodit.

Od chovatele je také užitečné získat kontakt na příslušný klub chovatelů. V klubovém zpravodaji se pravidelně dozvíte všechny horké novinky z oblasti chovu, výstav, různých akcí apod., ale dostanete se také mezi lidi, kteří budou naladěni na stejnou notu, a někdy i barvu – což je třeba při klubové výstavě dalmatinů skutečně půvabné, puntíkatí jsou totiž úplně všichni. Členové příslušných klubů bývají také na různých akcích oproti nečlenům finančně zvýhodněni.

Až najdete chovatele, od kterého se rozhodnete štěně koupit, sepište s ním smlouvu. Ta by měla obsahovat všechny potřebné údaje o prodávajícím i kupujícím a specifikovat podmínky prodeje, stejně jako podmínky případného odstoupení od smlouvy a vrácení štěněte (pro kupujícího to mohou být později zjištěné vrozené vady, pro prodávajícího například špatná péče o štěně).

Chovatel by vám měl říct, čím štěňata krmil, a trochu vám odsypat s sebou, aby pejsek netrpěl rychlým přechodem na jiné krmení. Možná dostanete od chovatele tzv. jídelníček. Nezkušený majitel by toto měl konzultovat se svým veterinářem. Někdy na takovém jídelníčku může nalézt i perly z let minulých jako například „piškoty, tvaroh, mléko“. Pokud máte v tomto ohledu nějaké nejasnosti, kontaktujte veterináře, on vám vše vysvětlí.

Z ustrašeného štěněte, které se krčí v koutě, vyroste sebevědomý a přátelský pes jen stěží. Štěně by mělo být hravé, zvídavé a nemělo by mít strach z cizích lidí. Stejně důležité je chování matky, protože od ní toho štěňata mnoho odkoukají, pochopitelně včetně špatných návyků. Pokud je toto všechno v pořádku, štěně se jeví jako zdravé, stíhá vás na každém kroku, a navíc má barvu, kterou jste si přáli, můžete nastoupit společnou cestu do nového domova.

 • Jestliže si pořizujete psa s průkazem původu a máte v úmyslu jej později využít v chovu, je velmi důležité zjistit (měl by vám poradit zkušený chovatel) podmínky chovnosti (například u služebních plemen RTG vyšetření kyčelních kloubů, absolvování svodu dorostu, výstavy a složení předepsané zkoušky z výkonu, případně předvedení na bonitaci).
 • V rámci možností posuďte také zdravotní stav štěňat – oči by měly být jasné, bez výtoku, srst lesklá, hladká (neplatí pro naháče), kůže bez strupů, uši čisté, bez nepříjemného zápachu, čistý řitní otvor. Bříško by nemělo být výrazně nafouklé (to ukazuje na přítomnost střevních cizopasníků), zkontrolujte také zoubky a dásně (skus, barva sliznic), případně kýlu.
 • Konkrétní štěně si nevybírejte jen podle zbarvení srsti, ale pozorně sledujte jeho chování.
TIP: Při odběru by štěně mělo být očkované v šestém týdnu stáří a minimálně třikrát odčerveno. Psi musí mít v tomto věku obě varlata sestouplá v šourku. Nenechte se obelhat tvrzením, že ještě mají čas sestoupit.

Nejnovější inzeráty

 • Německý špiclský špic

  Německý špiclský špic  Vloženo: 04.08.2020 |
  Prodám

  Pomořanská štěňátka - prodávám čistokrevná štěňátka Pomořanská - 2 psi (viz aktivní foto), bez pp, poté, co rodiče s pp (oba zde můžete vidět) jsou štěňata zvyklá na děti, jsou očkována, pravidelně odčervena, štěpka . Sběr možný
  ihned. kontakt na Whatsapp +420 792 461 425.

  4 000 Kč
  zlin
 • Štěňátka NKO

  Štěňátka NKO  Vloženo: 04.08.2020 |
  Prodám

  Zadáme štěňátka, máme volné 4 pejsky narozené 21.7.2020

  10 000 Kč
 • Srbský trikolor

  Srbský trikolor  Vloženo: 04.08.2020 |
  Prodám

  Na prodej III vrh srbských trikolór, Astor & Aska, 4 feny a 4 pejsky.
  Jsou jim 45 dní.
  Velmi pracovní vlastnosti, perzistentní, vynikající plemeno děda a babička (Kaludranac, Džipsija, Brnja-Liso, Lary), vítězi, krásný exteriér a kvalitní výchova a práce se psy. Vděční psi, kteří gravitují na své existenci po celá desetiletí na Balkáně a v Evropě.

  Užívání více než 60 dnů života.
  Informace: 10-21h
  Telefonní číslo: +381605468354
  E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  1 Kč
 • Ruský barevný psík

  Ruský barevný psík  Vloženo: 04.08.2020 |
  Prodám

  1 Kč
  Praha
 • Neměcký Ovčák

  Neměcký Ovčák  Vloženo: 04.08.2020 |
  Prodám

  Kamarád hledá domov pro německého ovčáka. Bez papírů. Barva černá se znaky, pravidelně odčervená, očkovaná a čipovaná, se zájmem o sport, stopování, aport, výborný hlídač a zároveň mazlík. Socializovaná, nekonfliktní snese se s pejsky tak i fenamy. Je hodná a vycvičená. Stáří 18 měsíců. Cena 5000,-

  Prosím o kontaktování na fb.

  https://www.facebook.com/lenka.kostelkova.7?__tn__=%2Cd*F*F-R&eid=ARANcY04JQLBhYdclf_wdtxNlCWF8Wt-DylcsY6tSN63IrwHX1S0km1pohSS0bBf_blFyQR3xiKfkPkp&tn-str=*F

  5 000 Kč
  Česká Lípa
 • čistokrevná štěňátka Labradorského Retrívra bez pp

  čistokrevná štěňátka Labradorského Retrívra bez pp  Vloženo: 02.08.2020 |
  Prodám

  Labradorského retrievera (Labradora) - Prodám čistokrevná štěňátka Labradorského Retrívra - 2 pejsky (viz akt. foto), bez pp, po rodičích s pp (oba u nás k vidění), štěňátka jsou zvyklá na děti, jsou očkovaná, pravidelně odčervená, čipovaná. Odběr možný ihned. Whatsapp +420 792 461 425.

  4 200 Kč
  Teplice
 • Stredoasijsky pastevecky

  Stredoasijsky pastevecky  Vloženo: 01.08.2020 |
  Prodám

  Narozen 14.11.2019.
  Matka: Amika (Šampion Srbska)
  Otec: Tajgan (Šampion Srbska)

  Vynikající temperament, dobrá anatomie a zuby.

  Telefonní číslo: +381616435532
  E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  Facebook: https://www.facebook.com/boris.sinik.1/

  Umístění: Europe, Serbia

  1 Kč
 • Francouzský buldoček

  Francouzský buldoček  Vloženo: 31.07.2020 |
  Prodám

  Máme k dispozici štěňata ve standardních a exotických barvách.
  Máma a táta jsou naši rodinní mazlíčci.
  Mají úžasné temperamenty a vždy byli kolem dětí.
  Celosvětová doprava k dispozici.

  Kontaktujte nás:
  Telefonní číslo: +381605432084
  E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  Umístění: Europe, Serbia

  1 Kč
 • Jack Russel teriér štěňata

  Jack Russel teriér štěňata  Vloženo: 30.07.2020 |
  Prodám

  Narozen 2. července 2020.
  Máme k dispozici 4 chlapce a 3 dívky.
  Matka: Maza (výborná 5, 1xCAC, 1xBOB)

  Otec: Hugo (dědeček Luki (Zunga), výborný 5, mladý šampion, mezinárodní šampion, šampion Balkánu, CH SRB, CH MNE, CH MKD, PRM, 17xBOB, 21xCAC, 5xCACIB, 2xBOG III)

  Kontaktujte nás:

  +381649671212
  +381606454789

  Viber

  E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  1 Kč
 • Rhodéský ridgeback štěňata

  Rhodéský ridgeback štěňata  Vloženo: 30.07.2020 |
  Prodám

  Chovatelská stanice Silamja nabízí štěňátka,kluky,která se narodila 18.července. Do nových rodin budou odcházet v polovině září. U štěňátek z tohoto spojení je předpoklad vhodnosti pro výstavy i pro chov, ale jsou určena i pro zájemce, kteří nechtějí psa na výstavu, ale rádi by krásného a milého parťáka, nebo rodinného společníka s předpokladem vyrovnané povahy a ušlechtilého exteriéru. Rodiče štěňátek jsou typičtí představitelé plemene rhodesian ridgeback s krásnou postavou a vyrovnanou, přátelskou povahou .

  Matka: Engie Honzina by Silamja je kromě pěkného exterieru pracovně vedená ve sportovní a myslivecké kynologii. Její rodiče jsou z českého a norského chovu. Jako první z našich potomků se Engie se svým majitelem intenzivně věnují sportovní kynologii a jsou více než úspěšní v počtu a ve výsledcích zkoušek. Engie má všechny zdravotní testy negativní a nese plný gen pro ridge.

  Otec: Gunthwaite Jack Swagger– Interšampion, Multišampion, Grandšampion. je osvědčený krycí pes. Má anglickou, finskou a australskou krev. Je úspěšný na výstavách, Interšampion a šampion mnoha zemí. Stejně jako Engie má všechny zdravotní testy negativní a nese plný gen pro ridge.

  Štěňátka jsou odchovávána v rodině a ke svým majitelům půjdou zdravá, očkovaná, čipovaná, socializovaná a vymazlená.

   

  Chov s láskou a respektem. Chovatelské a veterinární poradenství po celý život pejska. Možná účast na pravidelných přátelských setkáních s ostatními sourozenci.

   

  Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel: 602 270 270

  FB: https://www.facebook.com/silvie.vacha

  Kontakty chovatelská stanice Silamja: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel: 602 270 270, FB pro veřejnost: Silvie Vácha Silamja-RRkennel

Kontakt - Ing. Tomáš Ondrouch | Myslejovice č. 141, 798 05 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
© 2020 - PsiNaProdej.cz | Všechna práva vyhrazena